یکی از دلایلی که من فیلم ایرانی نگاه نمی کنم کپی برداری و سرقت های هنری هستش که نه فقط در حوزه فیلم و سینما بلکه در همه چیز شایع شده ، چه در نقاشی و طراحی و هنر ،موسیقی و خوانندگی و حتی شعر و نویسندگی !نمیدونم واقعا یه عده چه فکری پیش خودشون می کنند !هنرمندی که خلاقیت نداشته باشه که دیگه هنرمند نیست!یارو هر آلبومی که منتشر کرده دقیقا و عینن از یه خواننده ترک کپی کرده آهنگ رو یا مثلا فیلم !

میدونید خوشم نمیاد یه روز یک کلاسیک رو ببینم که مثلا مربوط میشه به دهه 40 میلادی بعدش بیام ببینم این رو قبلا در سینمای خودمون دیدم و داستان شیک و اورجینال برام لوث که نه زهر مار شه ، توی این دهه ای که گذشت من معدود فیلم های ایرانی دیدم که مثلا بهترینشون برام مارمولک بود که اونم اقتباس شده و الهام گرفته از فیلم ما فرشته نیستم 1989 هست که رابرت دنیرو بازی کرده یا مثلا اون فیلم آتش بس تهمینه میلانی کپی فیلم آقا و خانوم اسمیت هست یا آزانس شیشه ای کپی پیست فیلم بعدازظهر سگی هستش که آل پاچینو بازی کرده و خیلی از فیلم های دیگه هیچ کدوم اورجینال نیستند حتی دیدم فیلم ایرانی از روی ایرانی کپی برداری شده مثلا فیلم شارلاتان آرش معیریان کپی برابر اصل فیلم یکه بزن رضا صفایی محصول سال 1346 هستش واقعا خیلی برام مضحک هستش یعنی یه جایی میرم بحث فیلم میشه بعد با چه آب و تابی از فیلم ایرانی که تازه اکران شده حرف میزنن حالم بهم میخوره معمولا کسانی که درکی از فیلم و سینما ندارند و محدوده سینماییشون شبکه سوم هستش نمیشه بیشتر از این ازشون توقع داشت ، یادمه اون موقع که هنوز اینترنت فراگیر نبود اولین بار که سریال متهم گریخت رضا عطاران از صدا و سیما پخش شده اون اهنگ پایانی که مجید اخشابی میخوند که دقیقا یادم نیست اون اهنگ یک کپی شیک از یه اهنگ در یه فیلم معروف هندی به اسم قدرت و ایمان محصول 1977 هستش یا بعداظهر سگی سگی که رضا عطاران ساخته یک تمسخر به فیلم بعداظهر سگی هست این فیلم نیست بلکه مسخره کردن یک فیلم بزرگ هستش یا مثلا فیلم اقای هفت رنگ هم از نطفه فیلم سازش محمد متوسلانی با بازی بهروز وثوقی هستش یعنی اگه بخواییم بصورت پژوهشی و حرفه ای یک لیست تنظیم کنیم شک دارم یه فیلم درست و درمون از این سارقین هنری که کلی هم فخر به مردم میفروشن در بیاد !یه عزیزی هم که هم تابلوهاش هم فیلم هاش کپی از آب دراومد ولی اصرار داشت که همه اثاراش از خصوصی ترین اتفاقات زندگیش بوده میدونید این چیزا بیشتر توهین به شعور مخاطب هستش

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها